Jest lekarzem w trzecim pokoleniu. Miłość i pasję do tego zawodu zaszczepił jej Dziadek – w latach 30 tych Asystent Kliniki Ginekologiczno-Położniczej Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Jego zdaniem istotę zawodu lekarza najlepiej wyrażała XIX wieczna dewiza francuska: ” Niekiedy wyleczyć, często pomóc, zawsze pocieszyć”. I to stało się motto jej pracy.
Ukooczyła w 1998 Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2006 roku z wynikiem bardzo dobrym zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i uzyskała specjalizację z zakresu okulistyki. Wśród jej zainteresowań główne miejsce zajmują choroby siatkówki. Ma ogromne doświadczenie w diagnostyce (angiografia fluoresceinowa, indocjaninowa, OCT, USG) i leczeniu (PDT, iniekcje doszklistkowe anty-VEGF, laseroterapia) schorzeń siatkówki, naczyniówki a szczególnie plamki.
Od 10.2001 jest zatrudniona w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej UJ CM w Krakowie na stanowisku Adiunkta, od 2015 Kierownik Pracowni Angiograficzno Retinologicznej Kliniki Okulistyki UJ CM Kraków. W 2011 obroniła z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim – praca pt. „Właściwości sieci fibrynowej u pacjentów z zakrzepami żył siatkówki.”
Od 2008 roku pracuje też w prywatnym Gabinecie Okulistycznym – teraz Centrum Medycznym Dietla 19. Poza badaniem czy leczeniem stara się zawsze znaleźć czas na rozmowę z każdym pacjentem i jego rodziną.
2007 – 2014 pracował w Szpitalu Uniwersyteckim UJ w Krakowie.
Schorzeniami siatkówki w tym AMD zajmuje się od początku swojej kariery zawodowej. Doświadczenie nabierał w trakcie specjalizacji w Klinikach w kraju jak również na stażach w wiodących ośrodkach Europejskich. Jest autorem i współautorem wielu artykułów drukowanych w czasopismach naukowych w kraju i zagranicą oraz referatów wygłaszanych na międzynarodowych Sympozjach. W 2013r z wyróżnieniem obronił pracę doktorską pt:” Charakterystyka kliniczna i standaryzacja postępowania u pacjentów z rozpoznanym ograniczonym naczyniakiem naczyniówki” za co w 2014r otrzymał nagrodę nagrodę Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego im. Prof. Marka Sycha
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie. Specjalizację z zakresu okulistyki odbyła w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie pracuje od 2008r. W swojej dotychczasowej pracy nabyła doświadczenie z zakresu diagnostyki i leczenia chorób oczu u dzieci i dorosłych. Przyjmuje Pacjentów w każdym wieku, także dzieci. Diagnozuje schorzenia przedniego odcinka oka, jaskrę, zaćmę i zaburzenia tylnego odcinka oka, chorób siatkówki. Wykonuje badania diagnostyczne (OCT, angiografia fluoresceinowa, indocyjaninowa) oraz przeprowadza leczenie (laseroterapia, PDT, iniekcje doszklistkowe anty-VEGF).
Specjalizację z zakresu okulistyki odbyła w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, Oddział Kliniczny Okulistyki i Onkologii Okulistycznej. Rozwój zawodowy oparty jest o zainteresowania chorobami wzroku i zaawansowanymi metodami ich leczenia. Praktyka w ramach rezydentury stanowi główne pole doświadczeń w dyscyplinie onkologii okulistycznej.
Wśród zainteresowań jest również medycyna estetyczna. Doświadczenie zdobyte na licznych szkoleniach, konferencjach i kursach mistrzowskich pozwoliło na podjęcie trwającej już 5 praktyki w gabinetach medycyny estetycznej. Wśród gamy zabiegów znajdują się metody rewitalizacji skóry na bazie osocza bogatopłytkowego, wiele form mezoterapii igłowych, zabiegów antiaging; zabiegi na bazie kwasu hialuronowego i botoxu, a także lifting i korekty estetyczne z użyciem wchłanianych nici, stanowiących alternatywę chirurgii estetycznej.
Specjalista okulista. Od 2013 roku zdobywa doświadczenie zawodowe na Oddziale Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz specjalistycznych kursach.
Specjalista okulistyki. W 2013 r. zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z wyróżnieniem Okręgowej Rady lekarskiej i uzyskała tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie okulistyki. Od 2006 roku pracuje w Klinice Okulistyki w Krakowie, gdzie od początku zajmuje się onkologią okulistyczną. W trakcie dotychczasowej pracy nabyła doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczu i wzroku.
Specjalizuje się szczególnie w diagnostyce znamion barwnikowych, czerniaka naczyniówki, łagodnych i złośliwych guzów i zmian barwnikowych tęczówki, spojówki i powiek. Wykonuje zabiegi wycięcia guzów spojówki, powiek oraz w zakresie chirurgii okuloplastycznej.
Jest autorką oraz współautorką wielu artykułów drukowanych w czasopismach naukowych w kraju i zagranicą oraz referatów wygłaszanych na Międzynarodowych Sympozjach i Konferencjach. Zajmuje się również dydaktyką, prowadząc zajęcia z okulistyki dla studentów Wydziału Lekarskiego oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców.
Jest autorką oraz współautorką wielu artykułów drukowanych w czasopismach naukowych w kraju i zagranicą oraz referatów wygłaszanych na Międzynarodowych Sympozjach i Konferencjach. Zajmuje się również dydaktyką, prowadząc zajęcia z okulistyki dla studentów Wydziału Lekarskiego oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista z dziedziny okulistyki w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując również w Klinice Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – największym ośrodku okulistycznym w Polsce, jednym z wiodących zajmujących się pełną diagnostyką i terapią schorzeń przedniego odcinka oka, w tym przeszczepieniami rogówki i chirurgią refrakcyjną.
W swojej praktyce zawodowej diagnozuje i leczy schorzenia aparatu ochronnego oka, przedniego odcinka, zaćmę, jaskrę, jak i schorzenia tylnego odcinka – ciała szklistego, siatkówki i nerwu wzrokowego.
Od początku swojej kariery szczególnie interesuje się chorobami siatkówki, w tym najnowszymi innowacyjnymi technikami diagnostycznymi w chorobach siatkówki jak swept source OCT oraz angiografia-OCT.
Stale doskonali i podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach i kursach krajowych oraz zagranicznych. Współautor publikacji naukowych i doniesień zjazdowych. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Stowarzyszenia Specjalistów Chorób Siatkówki EuRETINA.
Prywatnie pasjonat tenisa ziemnego i podróży.
Już w dzieciństwie chciała zostać lekarzem. Konsekwentnie podejmowała kolejne kroki, by jej marznie się ziściło…
Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Oddziale Klinicznym Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie pracuje do dziś.
W 2018 roku obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską uzyskując tytuł doktora nauk medycznych, a w 2019 roku zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny otrzymując dyplom specjalisty okulistyki.
Systematycznie doskonali swoje umiejętności i poszerza wiedzę poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach, warsztatach i konferencjach naukowych, krajowych i zagranicznych.
Prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców.
Współautorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz doniesień konferencyjnych, dotyczących głównie schorzeń siatkówki. Od 2013 roku członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
Główny obszar zainteresowań zawodowych to choroby oczu i zaawansowane metody ich leczenia.
Ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2012 r zdobywała doświadczenie zawodowe w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Odbyła roczny staż w Klinice Okulistycznej Fondation Ophtalmologique de Rothschild w Paryżu na oddziale neurookulistyki i stanów nagłych w okulistyce w 2013 roku, ponadto ukończyła roczny staż na Oddziale Chorób Siatkówki Szpitala Uniwersyteckiego w Wersalu w 2014 r.
Od 2013 r jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Société Française d’Ophtalmologie oraz Europejskiego Stowarzyszenia ESCRS (European Society of Cataracta and Refractive Surgeons) oraz EURETINA (European Society of Retina).
Posiada dyplom ukończenia kursu z dziedziny chorób zapalnych oka w 2014r w Paryżu i Onkologii Okulistycznej z Instytutu Curie w Paryżu.
Stale podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na konferencje, kursy i szkolenia – odbyła m.in kurs z laseroterapii w okulistyce, Leczenia Zwyrodnienia Plamki Żółtej związanej z wiekiem, warsztaty z chirurgii zaćmy.
Włada biegle językiem angielskim, francuskim i czeskim.
Jest pasjonatką teatru, podróży i gotowania.
Należy do trzeciego pokolenia lekarzy. Jej dziadkiem stryjecznym był ceniony chirurg, wieloletni Kierownik II Katedry Chirurgii CM UJ, Profesor Otmar Gedliczka. Już od początku studiów medycznych chciała iść w ślady swojej Matki i zostać okulistą.
W latach 2004 – 2020 pracowała w klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
W 2010 zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z wyróżnieniem Okręgowej Rady Lekarskiej i uzyskała tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie okulistyki.
W 2014 roku obroniła rozprawę doktorską z zakresu neuropatii jaskrowej pod tytułem: Przydatność nowoczesnych metod oceny tarczy nerwu wzrokowego w monitorowaniu jaskry pierwotnej otwartego kąta. Usefulness of chosen methods of optic disc evaluation in open angle glaucoma follow-up.
Systematycznie doskonali swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych i kursach doskonalących (OCT, USG, lasery w jaskrze).
W swojej praktyce zawodowej zajmuje się schorzeniami aparatu ochronnego, przedniego i tylnego odcinka oka. Największe doświadczenie zdobyte przez lata pracy w Poradni i na Oddziale Klinicznym obejmuje diagnostykę i leczenie (zachowawcze, operacyjne, laserowe- SLT, IRT) neuropatii jaskrowej.
Jest autorką oraz współautorką wielu artykułów drukowanych w czasopismach naukowych w kraju i zagranicą oraz referatów wygłaszanych na Międzynarodowych Sympozjach i Konferencjach.
Po pracy, która jest moja pasją, relaksuje się przy dobrych filmach i książkach. Ponadto moim hobby jest modelarstwo.
Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
Ukończyłem kierunek lekarski na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Na miejsce specjalizacji wybrałem jednak Kraków. Skończyłem specjalizację w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie uzyskując tytuł specjalisty okulisty. W czasie trwania specjalizacji brałem czynny udział w wielu Konferencjach w Polsce i za granicą jak również w lokalnych spotkaniach naukowych. Pełnienie samodzielnych dyżurów sprawiło, że miałem kontakt z wieloma ostrymi przypadkami co poszerzyło moja wiedzę merytoryczną, zarówno nauczyło mnie skutecznie działać w sytuacjach stresowych. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka oraz doborem okularów i soczewek korekcyjnych. Systematycznie staram się pogłębiać zakres swojej wiedzy oraz szlifować już nabyte umiejętności.
Poza pracą uwielbiam wraz z żoną spędzać aktywnie czas. Sporty zimowe, wodne, ekstremalne, nie straszna jest mi też Zumba pod naciskiem ukochanej. Gdy aura nie sprzyja uprawianiu sportu, relaksuję się przy dobrym filmie. Bardzo lubię podróże na własną rękę. Obcowanie z naturą, poznawanie innych kultur oraz lokalnej kuchni pozwala mi poszerzać horyzonty i urozmaicać codzienność.
Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
lek. med. : specjalista chorób wewnętrznych i specjalista
kardiolog, prezes zarządu Podgórskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej „AMIMED” Kraków, kierownik Poradni Kardiologicznej;
Prowadzi Prywatny Gabinet Kardiologiczny przy ul Dietla 19 już od 2005 roku.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzenia rytmu serca i choroby wieńcowej, poza tym kardiomiopatii pozawałowej, przewlekłej niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego.
Dr n. med. Hanna Dziedzic-Oleksy ukończyła studia medyczne w Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. W latach 2008-2016 pracowała w Klinice Chorób Serca i Naczyń Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. W 2013r uzyskała z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych oraz otrzymała za swoją rozprawę nagrodę Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego im. Prof. Marka Sycha. W 2016 uzyskała tytuł specjalisty kardiologii. Jest certyfikowanym ultrasonografistą w zakresie badań dopplerowskich naczyń szyjnych i kręgowych. Odbyła liczne szkolenia i praktyki w kraju i za granicą; m.in. University of Rochester Medical Center (Stany Zjednoczone), Charite Univaersitatmedizin (Niemcy), Deutsches Herzzentrum (Niemcy). Jest autorką i współautorką licznych publikacji w czasopismach naukowych oraz rozdziałów w podręcznikach Polskiego Forum Profilaktyki oraz w Podręczniku Centrum Chorób Rzadkich Układu Krążenia. Obecnie zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką chorób serca i układu krążenia.
Ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Część studiów realizowała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz na Uniwersytecie w Lleidzie w Hiszpanii.
Od 2013 roku pracuje w Klinice Chorób Serca i Naczyń Instytutu Kardiologii UJ CM Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych. W 2019 1. uzyskała z stopień doktora nauk medycznych. Obecnie realizuje specjalizację w zakresie kardiologii.
Odbyła liczne szkolenia i praktyki krajowe i zagraniczne m.in. z zakresu ginekologii i położnictwa oraz pediatrii w Szpitalu Uniwersyteckim w Lleidzie, a także praktyki na Oddziale Diagnostyki Radiologicznej w Szpitalu Hospital Clinic w Barcelonie. Ukończyła również kursy i szkolenia z zakresu wykonywania badań echokardiograficznych.
Natalia Dłużniewska jest autorką i współautorką oryginalnych publikacji w czasopismach naukowych, a także rozdziałów podręcznikowych i opisów przypadków oraz doniesień na konferencjach naukowych.
Obecnie zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką chorób serca i układu krążenia. Interesuje się przede wszystkim wadami wrodzonymi serca u osób dorosłych.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2002 roku). W latach 2002 – 2003 odbyła staż podyplomowy w Szpitalu Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego w Krakowie. W 2009 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych; a w 2014r. tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii.
Od 2003 roku zatrudniona w Oddziale Kardiologii i Chorób Wewnętrznych SMS im. G. Narutowicza w Krakowie – obecnie na stanowisku starszego asystenta. W latach 2012 – 2020 roku – była zatrudniona w NZOZ Kardio-Denti s.c. w Krakowie
Zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką chorób układu sercowo-naczyniowego.
Kwalifikacje zawodowe podnosi m.in. poprzez regularne branie udziału w zjazdach, konferencjach i warsztatach naukowych.